Autor: ks. Rafał Dobrowolski
Wyświetleń: 470
Bł. Karolina Kózkówna już na zawsze w Sanktuarium św. Antoniego w Tomaszowie

W czwartkowy wieczór 18 listopada do Sanktuarium św. Antoniego w Tomaszowie Maz. zostały uroczyście wprowadzone relikwie bł. Karoliny Kózkówny, patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc. Miało to miejsce w 107. rocznicę jej męczeńskiej śmierci.

Wprowadzenia relikwii dokonał biskup Ireneusz Pękalski. W Eucharystii wzięła udział młodzież z całego miasta, przygotowująca się do sakramentu bierzmowania oraz tak, która odnalazła swoje miejsce we wspólnocie Kościoła i prężnie w niej działa dzieląc się swoimi talentami. Parafianie przez 9 dni trwali na nowennie przed wspomnieniem bł. Karoliny podczas której poznawali osobę i świętość patronki młodzieży.

Z obecnością Karoliny w Tomaszowie wiązane są wielkie nadzieje. „(…) gdy we wrześniu rozpoczynał się nowy rok szkolny i katechetyczny, a z nim nowe wyzwania oraz poszukiwanie metod odnajdywania młodego pokolenia w kościele przyszła z Bożego ducha myśl, że może nam pomóc w tym bł. Karolina. Podjęte wówczas starania pozyskania dla parafii relikwii zrealizowały się. Przedstawiciele młodzieży wraz z ks. Michałem i Rafałem odebrali relikwie z par. Zabawa k.Tarnowa. Dziś je uroczyście wnieśliśmy. Ufam, że błogosławiona Karolina dopomoże nam w zajmowaniu postawy umiłowania modlitwy, czystości i pracy” – powiedział ks. Kanonik Sławomir Klich we wstępie do Mszy Świętej.

W homilii biskup Ireneusz podkreślał, że Karolina jest dla każdego człowieka wzorem wiary i odwagi, wzorem budowania relacji z Bogiem oraz kształtowania sumienia. Wołał: „Polska woła o ludzi sumienia, Tomaszów woła o ludzi sumienia, prawego sumienia”.

Niech błogosławiona Karolina ma w opiece dzieci i młodzież Tomaszowa i całej Archidiecezji Łódzkiej.

Galeria zdjęć