Autor: ks. Adrian Matuszewski, ks. Krzysztof Pietrzak
Wyświetleń: 332
Bełchatów: 36. Światowy Dzień Młodzieży start!

W piątek 19 listopada br. w Oratorium im. św. Jana Pawła II odbyło się ogólnobełchatowskie spotkanie w ramach diecezjalnego przeżywania Światowych Dni Młodzieży, które zostało przygotowane przez parafie: Narodzenia NMP i NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie oraz Narodzenia NMP w Szczercowie.

W piątkowy wieczór około 100 Młodych zebrało się, by wspólnie zasłuchać się w przesłanie papieża Franciszka na 36. Światowy Dzień Młodzieży, przybliżyć sobie ideę Światowych Dni Młodzieży (dalej: ŚDM), a także zapoznać się z propozycją udziału w ŚDM w Lizbonie, które odbędą się w sierpniu 2023 roku.

Przesłanie papieskiego orędzia oraz ideę ŚDM przybliżył nam ks. Adrian Matuszewski bardzo wyraźnie akcentując, że Młodzi – teraźniejszość Kościoła, są wezwani do tego, by „wstać i być świadkiem” (por. Łk 7,14; Dz 26, 16). Nie zabrakło diagnozy trudności z którymi boryka się Młody człowiek oraz przybliżenia postaci św. Pawła – Apostoła Narodów, który jest jednym z bohaterów papieskiego orędzia.

Był też czas na wysłuchanie świadectw uczestników z udziału w poprzednich edycjach ŚDM.

Kulminacyjnym punktem spotkania stała się modlitwa uwielbienia animowana przez ks. Krzysztofa Pietrzaka oraz Scholę Młodzieżową prowadzoną przez Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi ze Szczercowa. W trakcie tej modlitwy wielu poczuło, że spędza czas z najlepszym Przyjacielem.

Całość została zwieńczona wspólną agapą pełną słodkości i niekończących się rozmów na tematy ważne i te codzienne. Jednym słowem: dobrze być razem!

Bełchatowskie spotkanie (Sic!) zainaugurowało cały cykl spotkań, który w miniony weekend odbył się w: Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Koluszkach, Sokolnikach Lesie i Łasku.