Autor: Loretto
Rekolekcje dla kapłanów w Loretto

Kapłan z ludu brany i dla ludu ustanowiony. Wdzięczni za dar powołania do kapłaństwa ciągle musimy dbać o jego właściwy rozwój. Kościół zachęca nas do corocznych rekolekcji, aby oczyścić to, co niedoskonałe, i umocnić się na drodze uświęcenia i posługi ludowi. Opatrzność Boża podarowała nam temat: „Wiara a codzienność”, byśmy skonfrontowali życie z wyznawaną i głoszoną wiarą. Zobaczymy to w świetle współczesnych przekazów naszego Pana Jezusa Chrystusa i Marka, który jako świecki gorliwy apostoł w dawaniu świadectwa wiary, przedstawi punkt widzenia i oczekiwania tych, do których zostaliśmy posłani.

Pozytywnie odpowiedz Panu Jezusowi na Jego Wielką Miłość, biorąc udział w tych rekolekcjach – zachęca o. Rajmund Guzik OCist z Winnik, który będzie prowadził te rekolekcje.

Zapraszamy więc do Loretto wszystkich kapłanów poszukujących w tym czasie skupienia, wyciszenia, przemyślenia i pogłębienia relacji i więzi z Jezusem.

Na rekolekcje u boku Matki Bożej Loretańskiej i przy wstawiennictwie bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, patrona tego miejsca i  gorliwego kapłana.

TEMAT REKOLEKCJI: WIARA A CODZIENNOŚĆ

PROWADZENIE: O. RAJMUND GUZIK CYSTERS, przełożony z Winnik (filii Wąchocka)

MAREK PIETRASZEWSKI

TERMIN: 23–26 LISTOPADA 2021

miejsce: loretto koło wyszkowa (położone 60 km od Warszawy w kierunku Białegostoku, dobry dojazd s8)

Rekolekcje rozpoczną się 23 listopada, we wtorek, o godz. 17.00 Nieszporami. Zakończą zaś 26 listopada, w piątek, o godz. 12.00 Mszą Świętą i obiadem.

Szczegółowe informacje: Dla kapłanów | Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej (loretto.pl)

Zgłoszenia:

e-mail: [email protected]