Ku doświadczeniu wolności - wydarzenie ewangelizacyjne już dziś także on-line!

Już dziś od 17.00 do 22.00 na Stadionie Orła w Łodzi, przy ul. 6 sierpnia 71 odbędzie się, otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane Ku doświadczeniu wolności. Jego częścią będzie muzyczny projekt Dekalog w wykonaniu artystów z całego świata.

Jeśli nie będziesz mógł wziąć udziału w tym wydarzeniu oglądaj je na żywo tutaj i módl się z uczestnikami tego wydarzenia!

“Oto Dekalog, oto 10 słów. Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka  i społeczeństw. Przyszłość narodu, państwa, Europy i świata.”
Św. Jan Paweł II podczas homilii wygłoszonej w Koszalinie w roku 1991

Projekt „10 Prostych Słów” powstał z inicjatywy Marcina Pospieszalskiego, Radosława Grabowskiego  oraz Rafała Urbańskiego przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jego  serce stanowi muzyczny album „Decalogue” zawierający 12 utworów inspirowanych dziesięciorgiem przykazań, w nagraniu którego udział wzięli m.in. tacy artyści jak: znany z grupy Kelly Family Michael  Patrick Kelly (Irlandia), ojciec Stan Fortuna (USA), Levi Sakala (Zambia), Kelvin Grant (Jamajka), Tony  Melendez (USA), Adeb Chamoun (Syria) oraz grupa znakomitych wykonawców z Polski: Marcin  Pospieszalski (kierownik artystyczny), Jan Trebunia, Andrzel Lampert, Józef Skrzek, Darek Malejonek,  zespół Luxtorpeda. Warstwa muzyczna okrzyknięta została „najbardziej profesjonalną produkcją z kręgu  muzyki chrześcijańskiej”. Jesteśmy przekonani, że projekt „Decalogue” może stać się wizytówką polskiej kultury w Europie i na świecie.

WYKONAWCY:

• Kierownictwo artystyczne: Marcin Pospieszalski
  • Orkiestra i orkiestra p/k. Huberta Kowalskiego
  • Tony Melendez
  • Józef Skrzek
  • Stan Fortuna OFM.CAP (USA)
  • Krzysztof Iwaneczko
  • Dikanda
  • Marika
  • Piotr Łukaszewski & Marcin Spenner
  • Rafał Kobyliński SJ & o. Tomasz Jarosz CSsR
  • Agnieszka Cudzich
  • Stan Fortuna OFM.CAP (USA)
  • Adeb Chamoun Trio (Syria) (Adeb Chamoun, Katarzyna Gacek-Duda, Wassim Ibrahim) oraz sekcja rytmiczna p/k Marcina Pospieszalskiego

Program koncertu:

1. Prologue: wszyscy soliści
    2. Dio Ti Cerco – o. Rafał Kobyliński SJ & o. Tomasz Jarosz CSsR
    3. Holy – Agnieszka Cudzich & Krzysztof Iwaneczko
    4. Observa diem sabati – Józef Skrzek
    5. Honor Your Mother and Your Father – Tony Melendez
    6. Nie zabijaj – Marcin Spenner & Piotr Łukaszewski
    7. Aikona - Dikanda
    8. Siódme – Marcin Spenner
    9. 8 – Fr. Stan Fortuna OFM.CAP
    10. In My Father’s House – Marika & Marcin Spenner
    11. When Brothers Dwell in Peace – Adeb Chamoun Trio
    12. Finał: Przykazanie miłości – wszyscy soliści
    13. Osiem błogosławieństw – wszyscy soliści

Światowa produkcja zrealizowana w Polsce:

3300 lat po Mojżeszu, 7 lat przygotowań, 4000 godzin produkcji, 150 twórców.  W ten sposób, w 2017 roku powstał album z 12 utworami inspirowanymi Dekalogiem. Nazwany „najbardziej profesjonalną płytą z muzyką chrześcijańską”, niezależnie od szerokości geograficznej czy  gustu muzycznego - projekt DECALOGUE jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego chrześcijanina.  Artyści z różnych stron świata przekonują, że treść Dziesięciu Prostych Słów, wyryta została nie tylko na  kamiennych tablicach, ale w materiale znacznie trwalszym – ludzkim sercu.