Autor: Julia Saganiak
Wspólnota Oazy przybliża nas do Boga

Dla wielu młodych ludzi z Archidiecezji Łódzkiej wakacje to czas rekolekcji oazowych. W  lipcu rozpoczął się drugi turnus, podczas  którego duchową przygodę rozpoczęło 5 oaz . Jedną z nich jest Oaza Nowej Drogi III, która przeżywa ten niezwykły czas w górach - w Ochotnicy Kudowej.

W rekolekcjach  bierze udział 30 osób w wieku od 14-16 lat.  Przez piętnaście dni  głównym tematem  rozważań  będzie  wspólnota chrześcijańska.

- Główną myślą naszej oazy jest wspólnota. Ten temat jest bardzo aktualny, ponieważ , jak wszyscy wiemy, od półtora roku żyjemy w czasie ograniczeń. Młodzież nie chodziła do szkół, nie mogła spotykać się z przyjaciółmi i teraz na nowo chcemy im przypomnieć, czym jest wspólnota. Punktem wyjścia do myślenia na temat wspólnoty jest przesłanie wynikające z Pisma Świętego - staramy wczytać się we wspólnotę pierwszych uczniów i nieporadnie ją naśladować. Będziemy tutaj przez piętnaście dni - może coś z tego wyjdzie - powiedział moderator oazy ks. Michał Staszewski

Podczas  pierwszych dni uczestnicy przeżywają tajemnice radosne różańca. Dotyczą one  chrześcijańskich, ale też uniwersalnych  zasad tworzenia wspólnoty pomiędzy ludźmi.

Na każdy dzień przewidziany jest szczegółowy plan. Oazowicze rozpoczynają dzień od jutrzni - modlitwy porannej.  W kolejnych punktach dniach przewidziane jest  spotkanie z animatorem, szkoła liturgii, Eucharystia, szkoła śpiewu, pogodne popołudnie oraz modlitwy wieczorne. Nie brakuje również odpoczynku, wspólnych zabaw, a także wędrówek po górskich szlakach.

W tegorocznych oazach wakacyjnych z Archidiecezji Łódzkiej weźmie udział blisko 500 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz blisko 400 członków rodzin (Oazy Domowego Kościoła).