Autor: ks. Paweł Kłys / Foto - ks. Piotr Niedzielski, Oaza Łódź
Wyświetleń: 970
Łódzcy oazowicze wyruszyli na rekolekcje

Druga połowa lipca to czas zmiany turnusu wakacyjnego, w tym także rozpoczęcie drugiego turnusu Oazy. Wczoraj rano swoją duchową przygodę rozpoczęło 5 oaz z Archidiecezji Łódzkiej.  Trzy grupy wyjechały sprzed parafii Matki Bożej Królowej Polski na os. Radogoszcz Zachód  – gdzie znajduje się łódzki dom Ruchu Światło Życie, a dwie grupy z placu katedralnego św. Jana Pawła II w Łodzi. To oznacza, że blisko 300 młodych z Łodzi i okolic, będzie w najbliższych dniach uczestniczyć w rekolekcjach prowadzonych przez łódzki Ruch Światło – Życie.

Jak informują organizatorzy każda Oaza jest zwieńczeniem całego roku duchowej pracy, która odbywa się w parafiach. Cotygodniowe spotkania w małych wspólnotach gromadzą dzieci i młodzież na spotkaniach formacyjnych przygotowujących do wakacyjnych rekolekcji.

Jak zauważa ks. Piotr Niedzielski - oaza jest czasem, w którym razem z młodzieżą staramy się pogłębiać wiarę i więź z Panem Bogiem. To budowanie wspólnoty, uczenie się Kościoła. Na pewno ważne jest też dla mnie to, że na oazie mam kontakt z młodym Kościołem, z młodymi ludźmi, którzy nierzadko podbudowują moją wiarę i ożywiają ją. Cieszę się także z tego, że i ja mogę dzielić się z tą młodzieżą swoim doświadczeniem wiary i w pewien sposób pokazywać jej Kościół, Jego dobrą, pozytywną twarz. To zaś wydaje mi się bardzo ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. – dodaje duchowny.

Wakacyjne rekolekcje oazowe trwają najczęściej 15 dni. W tym czasie – każdego dnia - rozważana jest jedna z tajemnic różańcowych (radosnych, bolesnych i chwalebnych). Wyjątkowym dniem – w czasie każdego wyjazdu rekolekcyjnego jest dzień wspólnoty, kiedy - jeśli nie wszystkie, to większość oaz – zjeżdża się w jedno miejsce (najczęściej jest to Krościenko – centrum Ruchu) – by wspólnie się poznać, modlić i wychwalać Boga.

Najczęściej wybieranym miejscem rekolekcji oazowych są miejscowości górskie takie jak Barcice czy Rytro k. Nowego Sącza.

W tegorocznych oazach wakacyjnych z Archidiecezji Łódzkiej weźmie udział blisko 500 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (Oaza Dzieci Bożych i Oaza Nowego Życia) oraz blisko 400 członków rodzin (Oazy Domowego Kościoła).