Autor: ks. Paweł Kłys / Foto- Jasna Góra
Łódzcy księża neoprezbiterzy na Jasnej Górze

Kilka dni po święceniach kapłańskich sześciu księży neoprezbiterów udało się w pielgrzymce na Jasną Górę, by przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej odprawić swoją Mszę Świętą Prymicyjną dziękując Bogu przez ręce Maryi za dar powołania i łaskę Święceń Prezbiteratu.

To już tradycja, że młodzi duchowni – zaraz po święceniach - udają się do Częstochowy oraz do innych miejsc z którymi są związani, by tam celebrować Eucharystię. Msze Prymicyjne były już celebrowane parafiach rodzinnych neoprezbiterów oraz w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi – gdzie przez ostatnie lata kapłani przygotowywali się do przyjęcia Sakramentu Święceń.

zobacz także: Abp Ryś do neoprezbiterów: Pan Jezus mówi – uważajcie! Wchodzicie na drogę, która nie jest prosta i oczywista!