Autor: Tomasz Kopytowski
Wyświetleń: 459
Kolonie letnie Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na kolonie letnie pod hasłem „Tropiciele Świętej Księgi”. 12-dniowy turnus odbędzie się w dniach 31 lipca – 11 sierpnia w miejscowości Budy Głogowskie, w powiecie rzeszowskim. Koszt udziału w koloniach to 1200 zł. Zgłoszenia do 15 czerwca w recepcji Caritas w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 111, tel.: 42 639 95 81.

Kolonie „Tropiciele Świętej Księgi” to zaproszenie do wędrówki w świat Biblii z wykorzystaniem warsztatu i narzędzi detektywistycznych.  Odkrywając świat opowieści biblijnych uczestnicy zapoznają się nie tylko z treściami zawartymi w Piśmie Świętym, ale odkryją wiele tajemnic otaczającego świata, które swoje źródło lub inspirację mają w Biblii.

Każdy z kolonijnych dni wypełniony będzie atrakcjami i niespodziankami. Zorganizujemy gry i zabawy detektywistyczne oparte na schemacie escape room, zajęcia sportowe i rekreacyjne, które oprócz zdolności ruchowych, rozwijają pewność siebie i umiejętność pracy w grupie. Całość uzupełnią kąpiele wodne i słoneczne, konkursy, dyskoteki, a także ognisko z pieczeniem kiełbasek. Koloniści pogłębią również swoją wiedzę o historii Polski i jej tradycjach. W ramach kolonii funkcjonować będą spotkania „Polskie wątki w śledztwie”, w czasie których uczestnicy będą odkrywać tajemnice Polski.