Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1431
V Niedziela Wielkiego Postu - 21 III 2021

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 21 marca 2021 r.

1. Zbliżająca się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) jest obchodzona w Kościele od lat jako Dzień Świętości Życia. Tego dnia możemy włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (druk duchowej adopcji udostępnią kapłani). Główna uroczystość z udziałem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin odbędzie się 25 marca w Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201). O godz. 17.30 różaniec wynagradzający za grzechy przeciwko życiu, o godz. 18.00 Msza św. z przyjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i uroczystym błogosławieństwem matek w stanie błogosławionym.

2. Kuria Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do wspólnej modlitwy podczas Łódzkiej Ekumenicznej Drogi Krzyżowej, która w tym roku odbędzie się w piątek 26 marca o godz. 19.00 w kościele Ewangelicko-Augsburskim św. Mateusza w Łodzi (ul. Piotrkowska 279/283). Wydarzenie będzie również transmitowane na kanałach YouTube Archidiecezja Łódzka oraz Luteranie w Łodzi. Do wspólnej modlitwy zaproszeni zostali duchowni i wierni świeccy bratnich Kościołów chrześcijańskich.

3. Zapraszamy Młodzież do wspólnego odkrywania głębi Wielkiego Postu. W dzisiejszą niedzielę o godz. 14.30, w ramach projektu „Znaki z góry”, ostatnie spotkanie w kościele Księży Salezjanów p.w. Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych (Łódź, ul. Wodna 34). Natomiast w Niedzielę Palmową zapraszamy młodzież ze swoimi duszpasterzami na „Marsz dla Jezusa”, który w tym roku wpisuje się w cykl rekolekcyjnych spotkań „Znaki z góry”. Rozpocznie się on o godz. 14.30 na parkingu Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Przejdziemy wspólnie do archikatedry i razem przeżyjemy Eucharystię pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia.

4. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łodzi-Teofilowie od 1 września otwiera szóstą i siódmą klasę dwujęzyczną. Nabór trwa. Zapraszamy do kontaktu: 798 289 483, www.katolik.edu.pl.

5. Informujemy, że TVP3 oddział w Łodzi będzie transmitować Triduum Paschalne z bazyliki archikatedralnej w Łodzi pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia. Wielki Czwartek i Wielki Piątek – godz. 19.00, Wielka Sobota – godz. 21.00.