Autor: Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
Wyświetleń: 1105
IV Niedziela Wielkiego Postu - 14 III 2021

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na  niedzielę 14 marca 2021 r.

1. Jubileuszowa pielgrzymka przedsiębiorców, pracodawców i pracowników do bazyliki archikatedralnej odbędzie się w piątek 19 marca 2021 r. w Uroczystość św. Józefa. W tym dniu o godz. 17.00 nabożeństwo oraz wykład pt.: Święty Józef – patron ludzi pracy poprowadzi ks. Grzegorz Michalski. Po nabożeństwie, o godz. 18.00, Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś. Św. Józef jest patronem archidiecezji łódzkiej, czujmy się zatem zaproszeni wszyscy. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla archidiecezji łódzkiej.

2. Zapraszamy Młodzież naszej archidiecezji do wspólnego odkrywania głębi Wielkiego Postu. W każdą niedzielę o godz. 14.30, w ramach projektu „Znaki z góry”, w kościele Księży Salezjanów p.w. Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych (Łódź, ul. Wodna 34).
do przekazania wiernym w parafiach łódzkich

3. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza wszystkich studentów na wielkopostne rekolekcje akademickie „Uwolnić marzenia” w dniach 14-17 marca (niedziela-środa) o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Poprowadzi je o. Paweł Koniarek, dominikanin, duszpasterz akademicki z Gdańska. Ewentualne pytania można kierować na adres: [email protected]

4. Dyrekcja Katolickich Szkół w Łodzi przy ul. Nałkowskiej 2 na Dąbrowie informuje o zapisach do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej i klasy pierwszej Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia. Zaprasza też na wirtualne „Drzwi Otwarte” na szkolnym facebook’u i stronie internetowej. Więcej informacji na plakatach i ulotkach dostępnych przy wejściu do kościoła.