Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 878
III Niedziela Wielkiego Postu - 7 III 2021

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 7 marca 2021 r.

1. Zapraszamy Młodzież naszej archidiecezji do wspólnego odkrywania głębi Wielkiego Postu. W każdą niedzielę o godz. 14.30, w ramach projektu „Znaki z góry”, w kościele Księży Salezjanów p.w. Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych (Łódź, ul. Wodna 34) odbędzie się krótka tematyczna konferencja, spotkania w małych grupach dzielenia oraz Eucharystia pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia. W wydarzeniu można wziąć udział fizycznie (trzeba zapisać się przez formularz – 80 osób) lub online (transmisja na YouTube i Facebook).

2. Po raz ósmy z inicjatywy Ojca Świętego odbędzie się wielkopostna inicjatywa zatytułowana: „24 godziny dla Pana”, która polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ona w dniach 12-13 marca 2021 r. w trzech miejscach Archidiecezji Łódzkiej:

  • Bazylika Archikatedralna w Łodzi,
  • kościół parafialny p.w. Św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Mazowieckim,
  • kościół rektoralny p.w. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 20.00.
Sobota – Msza św.: godz.18.00 (Piotrków Tryb.: godz. 17.00).

3. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przy Bazylice Archikatedralnej pw. św. Stanisława Kostki w Łodzi zaprasza na kurs przedmałżeński w formie spotkań internetowych. W planie jest 15 spotkań w każdy czwartek o godz. 19.00. Można się zapisać do 10 marca na stronie www.domalzenstwa.pl. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące kursu pod nr. tel. 885 555 020.