Bp Pękalski: Kim dla mnie jest Jezus Chrystus? - Kościół Stacyjny św. Teresy od Dzieciątka Jezus #29

- Zarówno Piotr jak i inni uczniowie potrzebowali sporo czasu zanim zrozumieli Kim jest Jezus Chrystus. To nie Jezus ludzi dzieli, ale to ludzie sami dzielą się z powodu Jezusa. Kim jest Jezus? – pytał podczas liturgii stacyjnej bp Ireneusz Pękalski.

W świątyni p.w. świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która stała się już kolejnym Wielkopostnym Kościele Stacyjnym, liturgii Mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Ireneusz Pękalski – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

Podczas homilii ksiądz biskup odwołał się do fragmentu ewangelii wg. św. Jana i wskazał na to, że - nie po raz pierwszy na kartach Ewangelii opisane są sytuacje kiedy z powodu Jezusa powstają różne głosy. Pamiętamy fragment Ewangelii określające Jezusa – to żarłok i pijak – przyjaciel celników i grzeszników. Dla nich była to postawa szacunku i uznania, a dla faryzeuszy i innych patrzących reakcja była zupełnie inna. – zauważył kaznodzieja.

- To pytanie: co myślę o Chrystusie, Kim On dla mnie jest może być dla człowieka trudne gdyż odpowiedź na nie jest zobowiązująca. (…) a co ludzie mówią na temat Jezusa i Kim On dla nich jest? - odpowiadając na te pytania ksiądz biskup przypomniał badania przeprowadzone w ramach przygotowania do Synodu Archidiecezji, w których pytanie o wiarę zadano młodzieży. Z wyników można było wyczytać, że wiara jest dopiero na miejscu 13 wśród wartości podanych przez współczesnych młodych. – Jestem przekonany, że w tym punkcie, pod tym hasłem – obecne było pytanie o Jezusa. Bo dla człowieka, dla którego Jezus jest wartością, to i wiara jest wartością! – dodał hierarcha.

Kończąc ksiądz biskup zauważył – wiara, jeśli jest wartością dla człowieka, to także taki człowiek potrafi sobie znaleźć właściwą odpowiedź na pytanie: Kim dla mnie jest Jezus? – zakończył.

Parafia p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która powstała w 1928 roku, prowadzona jest od samego początku przez księży Salezjanów, którzy obok duszpasterstwa parafialnego, zajmują się też duszpasterstwem akademickim, wśród studentów z pobliskiego kampusu Uniwersytetu Łódzkiego.