Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 428
Ks. Tarabasz: w Jezusie każdy koniec jest jednocześnie początkiem | Niedziela Chrztu Pańskiego

„To nie jest przypadek, że tajemnica Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna nowy. Tu nie chodzi tylko o chronologię wydarzeń. Tajemnica Chrztu Pańskiego przypomina nam jaka jest dynamika życia chrześcijańskiego”- mówił ks. Piotr Tarabasz podczas Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę Chrztu Pańskiego.

Eucharystia była sprawowana w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego „5” pod przewodnictwem ks. Tarabasza, który jest duszpasterzem akademickim Archidiecezji Łódzkiej.

W sowich rozważaniach do Słowa Bożego duchowny zwrócił uwagę na to, że św. Jan poprzez ochrzczenia Pana Jezusa zamyka pewien etap. Zamyka Stary Testament, a otwiera Nowy jakim jest Jezus Chrystus. Zaznaczył, że taka właśnie jest dynamika życia chrześcijańskiego. „W Jezusie każdy koniec jest jednocześnie początkiem. Dzisiejsza tajemnica Chrztu Pańskiego chce nam to przypomnieć. Zawsze kiedy myślmy, że coś się kończy, a często koniec nas boli, bo nie wiemy co będzie dalej, to ten koniec chce nam przypomnieć, że jest nowy początek”- mówił ks. Piotr.

Dalej Ks. Tarabasz przypomniał, że chrześcijanie wierzą, że jesteśmy ludźmi przejścia i każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. „Łatwo o tym zapomnieć, bo skupiamy się na naszych celach życiowych. Te nasze cele są początkiem czegoś nowego”- powiedział duchowny.