Autor: Antoni Zalewski
Ks. Bogusz: Jezus jest selekcjonerem, który wybiera i powołuje!

O powołaniu mówił w swoich rozważaniach do Słowa Bożego ks. Paweł Bogusz, który przewodniczył Mszy Św. z domowej kaplicy Księdza Arcybiskupa.

Dzisiejsza Ewangelia mówi o powołaniu Apostołów. Ks. Bogusz w swoich rozważaniach odniósł się do wydarzenia jakie miało miejsce wczoraj w polskiej piłce, mianowicie wybrano nowego selekcjonera Reprezentacji Polski. Ks. Paweł zauważył, że selekcjoner musi wybrać i powołać zawodników, którzy będą reprezentowali nasz kraj na arenie międzynarodowej. Pytani brzmi, czym będzie się kierował przy wyborze i kto zasłuży na powołanie?  Duchowny odwołując się do tego wydarzenia zauważył, że Pan Jezus też jest takim selekcjonerem, który wybiera i powołuje.

Dalej kaznodzieja mówił, że wielu z nas zastanawia się w jaki sposób zasłużyć na powołanie przez Pana Jezusa. W Ewangelii Marka Jezus przywołuje tych, których sam chce, nie tych co się wykazali. „Bóg nie tyle powołuje uzdolnionych, ale uzdalnia powołanych. Bóg, który jest selekcjonerem, ten który powołuje zna mnie lepiej niż ja sam siebie. Bóg w moim sercu mówi do czego mnie powołuje”- zauważył ks. Bogusz.