Pożegnanie śp. księdza Tomasza Promińskiego

Dziś w południe w parafii pw. św. Idziego w Bałdrzychowie k. Poddębic odbyły się uroczystości pogrzebowe dotychczasowego proboszcza tej parafii – śp. ks. Tomasza Promińskiego.

Mszy świętej żałobnej przewodniczył metropolita łódzki – ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, a egzortę pogrzebową wygłosił ks. Wojciech Żelewski – proboszcz parafii w Poddębicach. – Księdza Tomasza poznałem w 1991 roku, kiedy szedłem do seminarium. On był wikariuszem  w mojej rodzinnej parafii w Łodzi na Retkini. Ujęła mnie w nim jego skromność. Kiedy po latach spotkaliśmy się pracując w tym samym dekanacie, zobaczyłem księdza Tomasza takiego, jakiego zapamiętałem z dawnych czasów - dobrego i skromnego kapłana. – wspominał proboszcz poddębicki.

We Mszy świętej żałobnej uczestniczyła najbliższa rodzina Zmarłego kapłana, wierni parafii w Bałdrzychowie oraz duchowni.

Przed zakończeniem liturgii Zmarłego pożegnali parafianie, a imieniu duchownych dziekan dekanatu poddębickiego – ks. Janusz Szeremeta.

Ciało zmarłego kapłana spoczęło na cmentarzu parafialnym w Bałdrzychowie. Śp. ksiądz Tomasz Promiński odszedł do Pana w niedzielę 6 grudnia br. w 59 roku życia i 34 roku kapłaństwa. Proboszczem parafii w Bałdrzychowie był od 1 lipca 2015 roku.