Autor: Julia Saganiak
Abp Ryś: nasza wiara dzieje się we wspólnocie, ale jest czymś głęboko osobistym

W piątek 4 grudnia ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś celebrując Mszę Świętą Roratnią w kaplicy domu biskupiego na początku homilii podkreślił, że Adwent budzi w nas pytanie: w jaki sposób dokonuje się spotkanie z Panem, który przychodzi?

Dzisiejsza przypowieść o uzdrowieniu niewidomych uświadamia nam, że nasze prywatne sprawy mają również wymiar społeczny. Poprzez własne doświadczenie możemy oddziaływać na drugiego człowieka. Mój grzech może wpłynąć na postępowanie wspólnoty, moje uzdrowienie może być uzdrowieniem drugiego człowieka. Moja świętość wspiera świętość innych.

Ksiądz arcybiskup zauważył, że to co najważniejsze w naszym życiu dokonuje się w ukrytym spotkaniu z Jezusem. -Ogromnie ważne jest, abyśmy w swojej wierze nie byli ciągle na zewnątrz.- mówił metropolita łódzki

- Powinniśmy pamiętać, że Bóg widzi w ukryciu, czyli w naszym domu, w którym zawsze jesteśmy sobą. – przypomniał łódzki pasterz.