Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 561
Abp Ryś: wiara ma w sobie perspektywę pójścia do innych

„Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi”

„Wiara to nie tylko spotkanie dwojga, ale wiara ma w perspektywie pójście do innych i na taką łaskę Adwentu się otwierajmy”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś w pierwszy poniedziałek Adwentu.

W swoim słowie Metropolita Łódzki zauważył, że apostołowie poszli za Jezusem, bo odkryli ile zmienia w ich życiu Jego obecność. „Jego wejście w ich życie wszystko zmieniło. To jest Adwent. To przyjście jest z perspektywą misji: pójdźcie za mną, a uczynię was rybakami ludzi. Ta perspektywa posłania pojawia się od samego początku. Jeszcze jest daleko do tego, aby byli posłani. Jednak kiedy ich zaprasza do bycia ze sobą już im to wyraźnie pokazuje.”

W swoich rozważaniach Ksiądz Arcybiskup odniósł się także do Listu św. Pawła do Rzymian. Tekst ten mówi nam, że Bóg ostatecznie daje nam siebie. „Bóg w swoim bogactwie daje nam siebie. Bóg istnienie jako dar dla innych. Spotkanie z Nim czyli wiara polega na tym, że przyjmujesz Go w sercu i w sercu uwierzysz, że Bóg wskrzesił Go z martwych. Sercem przyjmuje się żyjącego człowieka. Najpierw jest przylgnięcie sercem do Niego, ale później jest wypowiedzenie wiary ustami. Pójście za nim, ale i misja. Przyjąłem serce, ale wypowiadam ustami. Dopóki nie przyjąłem Go sercem, to nie mam o czy mówić.”

Na zakończeni Abp Ryś mówił, że Adwent jest nam dany po to, abyśmy przylgnęli sercem do Pana i poszli za Nim, ale z perspektywą posłania. „Wiara to nie tylko spotkanie dwojga, ale wiara ma w perspektywie pójście do innych i na taką łaskę Adwentu się otwierajmy.”