XXVIII Niedziela Zwykła - 11 X 2020

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 11 października 2020 r.

1. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej (ul. Zgierska 123, Łódź) zaprasza na intensywny Kurs Chorału Gregoriańskiego dla początkujących. Zajęcia odbywać się będą od 12 października co dwa tygodnie w poniedziałki w godz. 18.30-20.15 do końca semestru zimowego. Zapisy na stronie www.szkolachoralu-lodz.pl.

2. Wydział Duszpasterstwa Rodzin i Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych na Wieczory dla Zakochanych. To forma nauk przedmałżeńskich w kształcie prowadzonych randek. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu, w środy o godz. 19.00, od dnia 14 października do 9 grudnia w Centrum Służby Rodzinie (ul. Broniewskiego 1a). Zapisy na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl.

3. W tym roku przypada 51. rocznica śmierci kandydata na ołtarze Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD – założyciela Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Z tej racji w czwartek 15 października o godz. 18.00 w kościele Ojców Karmelitów Bosych w Łodzi (ul. Liściasta 9) zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za powołanie i świętość życia Sługi Bożego oraz o łaskę jego beatyfikacji.

4. Sanktuarium Świętości Życia (ul. Łagiewnicka 197/201) oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin zapraszają rodziny, które doświadczyły utraty dziecka, szczególnie w wyniku poronienia, do udziału w modlitwie w ich intencji 17 października o godz. 15.00. W programie: adoracja, koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Msza św.

5. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza aktywnych jak i emerytowanych pracowników służby zdrowia na spotkanie w dniu swojego patrona Św. Łukasza, 18 października o godz. 15.00 w domu Sióstr MB Miłosierdzia przy ul. Krośnieńskiej 9 w Łodzi.

6. Duszpasterstwo małżeństw niesakramentalnych zaprasza na spotkanie „Problem kreatywnego sumienia w teologii moralnej”. Spotkanie odbędzie się 18 października godz. 18.00 w par. pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104).

7. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich Oddział Łódzki, które odbędzie się 22 października o godz. 15.30 we wspomnienie św. Jana Pawła II w domu Sióstr MB Miłosierdzia przy ul. Krośnieńskiej 9 w Łodzi. Zapraszamy wszystkie pielęgniarki i położne obecnie pracujące jak również odpoczywające na emeryturze.