Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1048
XXVII Niedziela Zwykła - 4 X 2020

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 4 października 2020 r.

1. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza wszystkich wiernych do uczestniczenia we Mszy św. związanej z Jubileuszem 100-lecia Diecezji Łódzkiej, z obecnością Konferencji Episkopatu Polski, 5 października o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej.

2. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 10 października. Program:
godz. 10.30 – powitanie pielgrzymów;  – konferencja: ks. dr Jacek Gancarek;
godz. 11.00 – nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej;
godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Ireneusza Pękalskiego; - homilia - ks. dr Jacek Gancarek.
Zakończenie Pielgrzymki.

3. Sanktuarium Matki Bożej Łaskiej wraz z Domem Magnificat z Łasku Kolumny zapraszają na Msze św. w intencji osób bezdomnych, uzależnionych i ich rodzin. Msze św. sprawowane będą w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 18.00 w Kolegiacie w Łasku. Najbliższy termin to sobota 10 października.

4. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej oraz Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) zapraszają na spotkanie pt. Historia spragnionej Miłości, które poprowadzi s. Anna Pudełko – psychopedagog. Odbędzie się ono 17 października o godz. 9.00 i jest adresowane do kobiet, dla których nawiązywanie relacji z Bogiem oraz innymi osobami jest trudem. Koszt – 70 zł. Zapisy i informacje na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej.

5. Dnia 12 października odbędzie się gala finałowa nagrody Papieża Franciszka. Tym samym informujemy, że rozpoczyna się II edycja tego projektu. Zapraszamy do zapoznania się z jego szczegółami na stronie internetowej Wydziału Katechetycznego lub Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży oraz do licznego udziału.

6. Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska, z racji Niedzieli Świętego Franciszka – 4 października, zaprasza Księży Proboszczów wraz z całą parafią do włączenia się w program Zielone Parafie. Informacje na ww. temat znajdują się na stronie internetowej www.zieloneparafie.pl.

7. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej (ul. Zgierska 123, Łódź) zaprasza na intensywny Kurs Chorału Gregoriańskiego dla początkujących. Zajęcia odbywać się będą od 12 października co dwa tygodnie w poniedziałki w godz. 18.30-20.15 do końca semestru zimowego. Zapisy na stronie www.szkolachoralu-lodz.pl.