Autor: Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: Jezus zawsze zajmuje ostatnie miejsce

„Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony”

„Najlepsze miejsce jest to koło Jezusa, ale On odwraca porządek miejsc, który być może jest oczywisty w naszym świecie”- mówił podczas Eucharystii Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

W ostatnią sobotę października Metropolita Łódzki sprawując Mszę św. w swojej domowej kaplicy zwrócił uwagę na naszą relację do Tego, który nas zaprosił. „Kiedy usiądziemy na ostatnim miejscu to Jezus przychodzi i każe nam się przesiąść dlatego, że to ostatnie miejsce należy do Jezusa. Tak naprawdę nigdy nie potrafimy na nim usiąść, bo On nas zawsze przesadzi. To jest ta zupełnie niesłychana relacja z Panem, który nas zaprasza na ucztę”- mówił Abp Ryś.

Dalej w swoim słowie Metropolita łódzki zwrócił uwagę na to, że w Ewangelii Łukaszowej bardzo mocno jest podkreślone to, że Pan będzie nam usługiwał przy stole całą wieczność. „Każdego sługę, którego zastanie na danej czynności Pan poprosi żeby zasiadł przy stole, a On sam będzie przepasany i będzie mu usługiwał. To jest Bóg, który zawsze stawia się niże od człowieka. Dla siebie wybiera ostatnie miejsce”- dodał kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem Ksiądz Arcybiskup przypomniał o przypadającej jutro uroczystości Wszystkich Świętych i zaprosił wszystkich na niedzielną Eucharystię, która transmitowana będzie o godzinie 9.30.

W codziennych Eucharystiach z metropolitą łódzkim transmitowanych on-line z kaplicy domu biskupiego można uczestniczyć codziennie o godz. 7:30, a w niedzielę o godzinie 9:30 wchodząc na stronę www.archidiecezja.lodz.pl lub na kanale YouTube Archidiecezja Łódzka.