Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 815
XXV Niedziela Zwykła - 20 IX 2020

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 20 września 2020 r.

1. Duszpasterstwa Strażaków Archidiecezji i Województwa Łódzkiego zaprasza na V Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa), która odbędzie się 26 września o godz. 11.00. Pielgrzymka upamiętni 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej, 100. rocznicę utworzenia Diecezji Łódzkiej oraz 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

2. Duszpasterstwo Rolników zaprasza na Archidiecezjalne Dożynki, które w tym roku odbędą się w Archikatedrze Łódzkiej w niedzielę 27 września o godz. 12.30.

3. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przy parafii katedralnej w Łodzi rozpoczyna kursy przygotowujące osoby dorosłe do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej:
do chrztu - pierwsze spotkanie - 21.09.2020,
do bierzmowania - pierwsze spotkanie - 25.09.2020,
do małżeństwa - pierwsze spotkanie - 15.10.2020.
Spotkania odbywają się o godz. 19.00 przy ul. Ks. I Skorupki 7. Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach w kancelarii parafialnej.

4. Planowana na 17 października 2020 r. pielgrzymka do Włocławka z racji Jubileuszu Diecezji Łódzkiej została odłożona na czas późniejszy.

5. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 10 października. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30. Księża Proboszczowie proszeni są o pomoc w organizowaniu przyjazdu grup pielgrzymkowych do Łasku.
Program:
godz. 10.30 – powitanie pielgrzymów;
– konferencja: ks. dr Jacek Gancarek;
godz. 11.00 – nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej;
godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Ireneusza Pękalskiego;
homilia - ks. dr Jacek Gancarek.
Zakończenie Pielgrzymki.

6. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i comunicantes). W tym roku załączone formularze ankiety należy wypełnić w dniu 18 października i przesłać je do końca miesiąca do Wydziału Duszpasterstwa.

7. Sekretariat IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej zwraca się do Przewielebnych Księży Proboszczów z prośbą o zorganizowanie we wrześniu dwóch spotkań parafialnych zespołów synodalnych w celu opracowania następujących tematów:
Temat nr 1: Nawrócenie pastoralne drogą odnowy wspólnot parafialnych.
Temat nr 2: W jakiej rzeczywistości parafia wypełnia swoją misję?
Materiały są zamieszczone na stronie synodu (www.synodlodz.pl) w zakładce „Pobierz”. Odpowiedzi na pytania prosimy przesyłać w dwóch odrębnych plikach drogą elektroniczną na adres: [email protected] do końca września 2020 roku.

8. Kuria Archidiecezji Łódzkiej prosi o umieszczenie w widocznym miejscu informacji dotyczącej Delegata Biskupa ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży w Archidiecezji Łódzkiej (załącznik w wersji elektronicznej komunikatów).

9. Uroczystości odpustowe ku czci Świętej Faustyny Kowalskiej patronki Łodzi odbędą się w niedzielę 4 października o godz. 18.00 w kościele pod Jej wezwaniem na Placu Niepodległości. Przewodniczył im będzie Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Po Mszy św. wyruszy z kościoła ulicą Piotrkowską procesja z relikwiami św. Faustyny do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odnowiony Akt Zawierzenia Archidiecezji Bożemu Miłosierdziu.