Autor: Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: wasza misja nigdy się nie kończy | inauguracja roku katechetycznego 2020/21

„Wasza misja nigdy się nie kończy. Kiedy wchodzicie z Ewangelią w życie waszych uczniów to dajecie im prawo do tego, żeby przyszli ze swoimi problemami za lat 30. Jeśli ta relacja jest relacją rodzenia, powoływania do życia,  przekazywania życia to nigdy się nie kończy”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś na rozpoczęcie roku katechetycznego 2020/21.

Metropolita Łódzki przewodniczył Eucharystii w Archikatedrze Łódzkiej w której zgromadzili się katecheci Archidiecezji Łódzkiej. We wstępie podkreślił, że podczas tej Mszy modli się za wszystkich katechizowanych i katechizujących.

Na początku Mszy Św. zgromadzonych w świątyni przywitał ks. dr Marcin Wojtasik, dyrektor wydziału katechetycznego Archidiecezji Łódzkiej. „Bardzo się cieszę, że w końcu możemy spotkać się twarzą w twarz i to jest chyba najwspanialsze, że możemy stworzyć tą wspólnotę katechetyczną na początku tego roku szkolnego”- mówił ks. Wojtasik.

W swojej homilii Abp Ryś podkreślał relację między nauczycielem, a uczniem. „Wasza misja nigdy się nie kończy. Kiedy wchodzicie z Ewangelią w życie waszych uczniów to dajecie im prawo do tego, żeby przyszli ze swoimi problemami za lat 30. Jeśli ta relacja jest relacją rodzenia, powoływania do życia,  przekazywania życia to nigdy się nie kończy.”

Na zakończenie Metropolita Łódzki pytał czy relację ewangelizacji, która jest przekazem także życia, a nie tylko wiedzy można stworzyć w szkole? „Przy całym szacunku co można w szkole zrobić i przy całym przekonaniu do tego, że jest miejsce dla religii w szkole, myślę że czujecie, że nie do końca taką relację można stworzyć w szkole. Jest jeszcze potrzebny cały wymiar doświadczenia wiary, który dzieje się we wspólnocie parafialnej, a także jest wymiar świadectwa życia, którego nie da się zamknąć w murach szkolnych.”