Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 858
XXI Niedziela Zwykła 23 VIII 2020

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 23 sierpnia 2020 r.

1. Dnia 24 sierpnia wejdą na Jasną Górę piesze pielgrzymki z terenu naszej archidiecezji. Serdecznie zapraszamy do przywitania pielgrzymów na Jasnej Górze oraz do uczestnictwa tego dnia we Mszy św. o godz. 19.00 przed szczytem jasnogórskim. Kolejnego dnia, 25 sierpnia, o godz. 9.00 pielgrzymi uczestniczyć będą w Eucharystii w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, a następnie w Drodze Krzyżowej. Szczególnie zapraszamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach pielgrzymów duchowych. Ponadto informujemy, że w Łodzi uroczystości ku czci Matki Bożej Częstochowskiej odbędą się 26 sierpnia o godz. 18.00 w parafii pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej przy ul. Gogola 12.

2. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej ogłasza rekrutację na rok akademicki 2020/21. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 10 września 2020 r. od godz. 17.00 w siedzibie Studium przy ul. Zgierskiej 123. Studium przygotowuje do wykonywania funkcji organisty kościelnego oraz animatora życia muzycznego w parafii. O przyjęcie mogą się starać kandydaci nieposiadający wykształcenia muzycznego, uczniowie i absolwenci szkół muzycznych oraz organiści już zatrudnieni w parafiach, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje muzyczno-liturgiczne.
Szczegółowe informacje u duszpasterzy lub na stronie internetowej Studium www.smk.archidiecezja.lodz.pl.

3. Wspólnota Mocni w Duchu zaprasza na pielgrzymkę rowerową dookoła Łodzi, która odbędzie się 5 września. Można przejechać całość lub dołączać na poszczególnych etapach. Jeśli lubisz jeździć na rowerze lub chcesz się modlić za łodzian, zapisz się na stronie internetowej: www.lodzkiejerycho.pl.