Autor: Archidiecezja Łódzka
„Moc Boga jest mocą Miłości” | 95. PPŁ na Jasną Górę #2

Mszą Św. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Trzech Króli w Dłutowie rozpoczął się drugi dzień 95. Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

W swojej homilii Metropolita Łódzki zwrócił uwagę na to, że dzisiejsze słowo opisuje i pokazuje sens pielgrzymowania. „Słowo mówi nam, że dzisiejsze pielgrzymowanie będzie dniem zwiastowania. Bóg ma wielki pragnienie do każdego z nas przyjść ze swoim słowem. Bóg liczy na spotkanie. W tym zwiastowaniu należy odkryć objawienie Boga zawarte w imieniu posłańca. Najczęściej zwiastunem Boga najczęściej jest anioł Gabriel. Gabriel oznacza mocny. Bóg nie jest tylko mądry, wszechwiedzący, ale jest też mocny i potrafi działać. Bóg chce też nas zaprosić do działania, do przemiany, do nawrócenia.”- mówił dalej Ksiądz Arcybiskup.

Dalej Abp Ryś pytał gdzie poznajemy, że Bóg jest mocny. „Myślę, że odpowiedź jest tylko jedna: Bóg objawiony w Jezusie Chrystusie najlepiej jest objawiona na krzyżu. Moc Boga jest mocą Miłości. Bóg nie jest mocny dla siebie samego i dlatego objawia się radykalnie na krzyżu”- wyjaśniał dalej Ksiądz Arcybiskup.

Po Mszy Św. pątnicy wyruszyli na pielgrzymi szlak rozpoczynając swoją wędrówkę od śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Dzisiejsze pielgrzymowanie zakończy się nabożeństwem w Łękawie po którym autokarami pielgrzymi powrócą do Łodzi.