Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1335
XIII Niedziela Zwykła - 28 VI 2020

1. Wspólnota „Legion Małych Dusz” zaprasza na Ogólnopolski Dzień Skupienia, który odbędzie się 28 czerwca 2020 r. w kościele Karmelitanek Bosych przy ul. Św. Teresy 6 w Łodzi.
Więcej informacji na stronie: www.maledusze.com.pl. W programie:
11.30 – Eucharystia – bp Marek Marczak;
13.00 – obiad;
14.00 – świadectwa, adoracja Najświętszego Sakramentu, przyjęcie nowych członków.

2. Kuria Archidiecezji Łódzkiej przypomina o obowiązku umieszczenia przy wejściu do kościoła dozowników z płynem do dezynfekcji rąk. W związku z tym, Referat Finansowy Kurii przesyła ofertę dwóch rodzajów dozowników higienicznych: naścienny i kolumnowy.
Wykonane są z dobrych materiałów: stali nierdzewnej z dedykowanym pojemnikiem. Prosimy, aby Księża Proboszczowie, zainteresowani dozownikami, składali zamówienia na adres: [email protected] Jeżeli zapotrzebowanie będzie duże, cena może być jeszcze negocjowana. W razie pytań prosimy o kontakt 513 088 600.

3. Sakrament bierzmowania w Bazylice Archikatedralnej udzielany jest w II piątek miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00. Kandydatów przygotowują parafie miejsca zamieszkania. Parafia katedralna nie prowadzi przygotowania dla osób spoza parafii. W celu przystąpienia do sakramentu bierzmowania należy udać się do kancelarii swojej parafii, aby uzgodnić z kapłanem sposób i formę przygotowania. Nie ma potrzeby wcześniejszego zgłaszania w kancelarii katedralnej pragnienia przyjęcia sakramentu bierzmowania. Kandydaci przybywają do Archikatedry wraz ze świadkiem o godz. 17.45 przynosząc ze sobą dokument noszący tytuł „Sakrament bierzmowania” (potwierdzający przygotowanie do bierzmowania) z podpisem spowiednika na odwrocie. Dokument ten podaje się kapłanowi bezpośrednio przed przystąpieniem do tego sakramentu. Podczas liturgii obowiązuje strój odświętny.
Terminy 2020 r.:
10 lipca – Bp Ireneusz Pękalski
14 sierpnia – Bp Marek Marczak
11 września – Abp Grzegorz Ryś
9 października – Abp Władysław Ziółek
13 listopada – Abp Grzegorz Ryś
11 grudnia – Bp Marek Marczak
Zaświadczenia o przyjętym sakramencie bierzmowania wydawane są w kancelarii Parafii Archikatedralnej od poniedziałku po bierzmowaniu. Kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 15.00-17.00, w soboty w godz. 9.00-12.00. Informacja o przyjętym sakramencie bierzmowania wysyłana jest również do parafii chrztu.