Abp Ryś do wspólnoty OlaBoga: można być bałwochwalcą w Kościele!

Dziś wieczorem w Duszpasterstwie Akademickiego Piątka, odbyło się spotkanie kobiecej wspólnoty OlaBoga z księdzem arcybiskupem Grzegorzem Rysiem. Najpierw zebrani uczestniczyli w Mszy świętej w kaplicy duszpasterstwa, a następnie we wspólnym spotkaniu przy kawie.

- Wspólnota OlaBoga istnieje na terenie Archidiecezji Łódzkiej od 2016 roku. - tłumaczy Aleksandra Zimoląg - założycielka wspólnoty dla kobiet. - Najpierw były to spotkania towarzyskie, które z czasem zaczęły budować w nas pragnienie rozmowy o Panu Bogu. Spotkania, w których uczestniczy 18 kobiet w wieku 30+ - 60+ odbywają się raz w miesiącu. Raz w roku przechodzimy swoje rekolekcje, a na co dzień pragniemy wzrastać duchowo. Cieszmy się, że przy nas wzrastają duchowo nasi mężowie, nasze dzieci, nasze całe rodziny. – dodaje Zimoloąg.

W homilii wygłoszonej w podczas liturgii metropolita łódzki odniósł się do dwu spotkań: Boga z wdową z Sarepty Syjońskiej oraz Eliasza z wdową z Sarepty Syjońskiej. Zwrócił uwagę na to, że  - my stajemy się bałwochwalcami, jeśli mamy innych bogów niż nasz Bóg! Można być bałwochwalcą w Kościele. Można też o tym bardzo konkretnie mówić o tym, jakie bożki mamy w Kościele w miejscu Pana Boga – tego jedynego. Kiedy wszystko się liczy tylko nie On. Kiedy będąc w Kościele stajemy się bałwochwalcami przekształcamy Kościół w pustynię, gdzie nie ma życia. Bo to, co jest bałwanem życia nie daje. – mówił arcybiskup Grzegorz.

Na terenie Archidiecezji Łódzkiej od wielu lat działa Duszpasterstwo Kobiet, które skupia wspólnoty kobiece, a także organizuje rekolekcje adwentowe oraz wielkopostne dla kobiet. Odpowiedzialnym za Duszpasterstwo jest ks. dr Paweł Gabara. Więcej informacji na temat  działalności Duszpasterstwa Kobiet Archidiecezji Łódzkiej można znaleźć na profilu Facebookowym.