Jubileusz 5. rocznicy Święceń Kapłańskich

- Te drugie pięć lat kapłaństwa ma swoje pokusy, dlatego chciałem być tu z wami, by się z wami, i za was serdecznie pomodlić, bo wam jak najlepiej życzę na następne 5 lat kapłaństwa. My wszyscy bardzo was potrzebujemy nie na 5, ale na następne 55 lat. – mówił metropolita łódzki.

W czwartek 28 maja 2015 roku dziesięciu diakonów Archidiecezji Łódzkiej przyjęło z rąk arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – ówczesnego metropolity łódzkiego – święcenia kapłańskie. Dziś pięć lat później, w parafii pw. Najświętszej Eucharystii w Łodzi swój jubileusz kapłaństwa świętowało pięciu duchownych: ks. Adam Dolata, ks. Sylwester Markowiak, ks. Andrzej Michalak, ks. Mariusz Pielużek, ks. Paweł Sudowski.

zobacz także:TO CZYŃCIE NA MOJĄ PAMIĄTKĘ! – ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE 2015

Homilię do jubilatów wygłosił ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, który pytał kapłanów - kiedyście jakąś noc spędzili z Jezusem? Może w seminarium? Tam to na pewno! Może taką noc mieliście, ale nie ujedziecie na tamtej nocy. Potrzebujecie nowej i nowej, i nowej. To znaczy nie da się głosić wiary, i nie da się przeżyć życia wiary w oparciu o nawet najbardziej intensywne spotkanie z Jezusem, ale sprzed lat. – zauważył kaznodzieja.

- Kochani księża musicie być ludźmi modlitwy. Jeśli trzeba to modlitwy nocnej, takiej która jest spotkaniem z Jezusem który wam potrafi otworzyć oczy, gdy już nie wiedziecie, kiedy się boicie, kiedy was życie przerosło, kiedy nie wiecie czego się po nim spodziewać. Potrzebujecie Jezusa w spotkaniu aktualnym, żywym, teraz. On wam otworzy dalej drogę! – dodał arcybiskup.

Łódzki pasterz zaapelował do jubilatów - zadbajcie o jedność między sobą! Zadbajcie o jedność każdego z was, z całym naszym prezbiterium. Dbajcie o jedność z całym Kościołem. Budujcie jedność tam, gdzie posługujecie jako księża. Budujcie wspólnoty. Kiedy my jesteśmy co raz bardziej jedno, kiedy my jesteśmy wspólnotą, świat zaczyna wierzyć w to, że Bóg jest miłością! – zakończył arcybiskup.

Wśród wyświęconych pięć lat temu w łódzkiej katedrze znaleźli się także:
Ks. Przemysław Dominiak
Ks. Adam Gontarz