Autor: Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś o doświadczeniu żyjącego Jezusa

„Kiedy odkrywamy w sobie miłość do żyjącego, wtedy chrześcijaństwo staje się dla nas możliwe. Natomiast bez doświadczenia miłości do żyjącego Chrystusa powinniśmy uważnie słuchać tego, co Jezus mówi na Ostatniej Wieczerzy”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś podczas Mszy Św. w Archikatedrze Łódzkiej.

Metropolita Łódzki sprawował poranną Eucharystię w Archikatedrze Łódzkiej, która transmitowana była także przez kanał YouTube Archidiecezji Łódzkiej. W swojej homilii zaznaczył, że to wszystko czego uczy nas chrześcijaństwo i stawia nam przed oczy jako ideał, a jeśli nie mamy doświadczenia miłości z naszym Panem, to jest niemożliwe do spełnienia.

Dalej Abp Ryś dodał, że życie raz po raz stawia przed nami takie zadania, które możemy podjąć tylko wtedy, kiedy mamy doświadczenie poznania żywego Jezusa. „To że Jezus żyje, kocha mnie i że ja próbuję odpowiadać na Jego miłość, swoją miłością, to naprawdę wszystko zmienia i otwiera przestrzeń życia, która nazywa się wiara chrześcijańską”- powiedział Abp Ryś.

Na zakończenie swojej homilii duchowny przypomniał, że dziś wspominamy św. Urszulę Ledóchowską. „W latach 20- tych św. Urszula założyła krucjatę Eucharystyczną dla dzieci. Bardzo szybko też założyła tę krucjatę w Łodzi. Potem było tak, że większość dzieci, które przystępowały do krucjaty było właśnie z Łodzi. Do II Wojny Światowej to było 200 tysięcy dzieci, którym św. Urszula pokazała Eucharystię jako miejsce spotkania z żyjącym Panem”- mówił Ksiądz Arcybiskup.

Przed błogosławieństwem Metabolita Łódzki dziękując wszystkim za udział we Mszy Św. zaprosił na jutrzejszą Eucharystię, która będzie o godzinie 19:30. Będzie to Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Św. podczas której katechumeni przystąpią do Sakramentu Chrztu Św. i Bierzmowania. Na zakończenie wierni zgromadzeni w świątyni odśpiewali Suplikację o ustanie pandemii.