Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1160
Abp Ryś: nasza relacja z Jezusem sprowadza się ostatecznie do tego, żeby Jezusa spożyć w Eucharystii

- Jeśli człowiek się podda dziełu Boga, a poddanie polega na tym, że biorę ten Chleb, którym jest Jezus i Go spożywam, jeśli poddaję się dziełu Boga –i otwieram uszy, i pozwalam Duchowi Świętemu dotknąć serca Jego słowem, to staję się kimś, kogo pragnienia są absolutnie zaspokojone. – podkreślił arcybiskup Grzegorz.

W kolejnym dniu trwającej pandemii COVID19 - w czasie której pozostajemy w izolacji, metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś przewodniczył Mszy świętej transmitowanej przez kanał YouTube Archidiecezja Łódzka oraz miejską telewizję TOYA.

Celebrans odwołując się liturgii słowa zauważył, że - nie wystarczy być przy Jezusie. Nie wystarczy Go słuchać. Nie wystarczy Mu towarzyszyć, ale trzeba Go spożyć. Wtedy dzieje się proces przetrawienia, ale odwrotny niż w naturalnym porządku. Bo kiedy spożywamy chleb zwyczajny, to nasz organizm, go trawi i przerabia na siebie samego. Ale kiedy spożywamy Chleb, którym jest Jezus, to trawienie następuje w drugą stronę – to On nas trawi i my stajemy się Nim! To jest kres naszych pragnień!- podkreślił kaznodzieja.

Msze święte celebrowane codziennie w kaplicy domowej przez metropolitę łódzkiego są transmitowane od 13 marca, na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej, stronie www.archidiecezja.lodz.pl, miejską telewizję TOYA, a w niedzielę i święta także przez TVP3 Łódź.