Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1091
Abp Ryś:  Grzech rozprasza, a Bóg gromadzi w jedno!

- Grzech rozprasza, a Bóg gromadzi, dlatego sakrament pokuty jest sakramentem pojednania. Wtedy, kiedy Pan przekreśla nam grzech, to otwiera nam szansę do pojednania, bo zbiera nas znowu we wspólnotę. – mówił abp Ryś.

W pierwszą sobotę kwietnia porannej Mszy świętej celebrowanej w kaplicy domu biskupiego przewodniczył i homilię wygłosił metropolita łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.

Łódzki pasterz odwołując się do dzisiejszej Liturgii Słowa zauważył, że - Bóg się nie godzi na rozproszenie ludzi. Bóg się nie godzi na nienawiść między ludźmi. Bóg się nie godzi na podziały między ludźmi. - Mam inne owce, które muszę przyprowadzić do tej owczarni, aby nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.  Jezus umarł nie tylko za naród, ale by dzieci Boże – które są poza narodem, by je zgromadzić w jedno! To znaczy, by ci, którzy są Ludem Boga, otwarli szeroko oczy i zobaczyli swoich braci swoje siostry – córki, synów Boga – rozproszonych gdzie indziej, nie w granicach widzialnych Ludu Bożego. Żeby poddać się Bogu, który nas gromadzi i poddać się tej pasji Boga gromadzenia i jedności. Nie stawiać się oporem wobec tego, który nas zbiera! – apelował arcybiskup.

Pod koniec liturgii łódzki pasterz zaprosił wszystkich do uczestnictwa w Rekolekcjach dla Łodzi, które rozpoczną się już jutro o godz. 18:30 i potrwają do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne będą transmitowane na żywo na kanale YouTube Archidiecezja Łódzka i stronie www.archidiecezja.lodz.pl/