Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1020
Abp Ryś: spotkajmy się Bogiem w naszym domu w duchu i prawdzie!

- Dom jest takim miejscem, gdzie jesteśmy prawdziwi. W domu nie ma potrzeby udawania kogokolwiek i czegokolwiek. Być może właśnie ta dzisiejsza ewangelia, dzisiejsza niedziela, którą zasadniczo przeżywamy w swoich domach rezygnując z pójścia do kościoła, z pójścia do takiej, czy innej świątyni – jeszcze bardziej uświadamia nam co jest istotą wiary. Istotą wiary jest spotkać się z Bogiem w absolutnej miłości, w darze z siebie, przyjmując też ten dar, który On z siebie czyni w Jezusie Chrystusie i  w Duchu Świętym. – mówił abp Grzegorz Ryś.

Dziś o godz. 9:00 metropolita łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś przewodniczył Mszy świętej celebrowanej w prywatnej kaplicy domu biskupów łódzkich. Była to Eucharystia transmitowana przez Internet, aby ci, którzy pozostają w domu z uwagi na chorobę, czy też obawę przed zarażeniem koronawirusem mogli uczestniczyć w niedzielnej liturgii.

W homilii łódzki pasterz zwrócił uwagę na to, że wiara - to jest spotkanie osób – to jest spotkanie Boga objawionego w Jezusie Chrystusie, dającego Ducha Świętego. Wiara to spotkanie Boga z człowiekiem, Osoby z osobą. To jest wydarzenie, które dzieje się w duchu i w prawdzie. – podkreślił kaznodzieja.

- Miejsce spotkania nie jest tak ważne, bo liczy się to, że człowiek w tym spotkaniu z Bogiem  jest prawdziwy. Może być tak, że się chowamy za rozmaite akty pobożności, a nawet możemy się schować za nasze chodzenie do kościoła. Jestem w porządku, bo chodzę do kościoła. Nie chodzi o to, by się schować, ale by być prawdziwym przed Bogiem – w duchu i w prawdzie – to jest w miłości. – zauważył arcybiskup łódzki.

Na koniec liturgii łódzki pasterz zaapelował do wszystkich zebranych w kaplicy oraz łączących się w modlitwie przez media - Miejmy dzisiaj taki czas przed Bogiem w naszych domach, w naszej prywatności, nie idąc do świątyni. Spotkajmy się Bogiem w naszym domu w duchu i prawdzie - to znaczy w miłości, przyjmując Jezusa i sycąc się Nim oraz dając Mu się nasycić sobą. Dajmy Mu siebie samych. – zakończył łódzki pasterz.

Dzisiejsza liturgii była transmitowana przez TVP3 Łódź oraz kanał YouTube Archidiecezji Łódzkiej. Przez kolejne dni będzie można uczestniczyć w tej formie modlitwy wraz z metropolitą łódzkim codziennie o godz. 7:30 na stronie Archidiecezji Łódzkiej oraz kanale YouTube Archidiecezja Łódzka.