Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1468
Zakończenie rekolekcji dla maturzystów w Łasku

Pomimo, że Środa Popielcowa jest pierwszym dniem Wielkiego Postu, tegoroczni maturzyści z Łaskich szkół ponadpodstawowych, właśnie w tym dniu, kończą swoje rekolekcje, które trwały od poniedziałku. W tym roku młodzieżowym ćwiczeniom duchownym przewodniczył dominikanin o. Adam Choma.

- Już od dziesięciu lat młodzież maturalna dekanatu łaskiego bierze udział we wspólnych rekolekcjach, które od kilku lat odbywają się w sali Domu Kultury w Łasku. – tłumaczy ks. Piotr Urbaniak – dekanalny duszpasterz młodzieży. - W tym roku w spotkaniach rekolekcyjnych brało udział blisko 120 uczestników ze szkół ponadpodstawowych. – dodaje.

Mszy świętej na zakończenie rekolekcji dla maturzystów, przewodniczył ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś – metropolita łódzki.

Łódzki pasterz w homilii pytał młodych – Czy mogę obrazić Jezusa? Co mogę zrobić komuś, kto wdaje mi się tylko jakąś nazwą teoretyczną, pojęciem abstrakcyjnym. W jaki sposób moje życie dotyka Boga? Czy Bogu zrobiłem coś złego? Czy ja Go obraziłem? Czy On jest w moim życiu kimś tak ważnym, bym potrzebował być w życiu z Nim pojednany? Czy On jest w moim życiu tak realnym, tak konkretnym, bym potrzebował z Nim pojednania. Ja potrzebuję tego Jezusa, który mówi – możesz być pojednany z Bogiem. Może być tak, że Jezus z tym, co przynosi gdzieś się rozmija zasadniczo z naszymi potrzebami. Może nie tego chcecie od Jezusa? Może chcecie od Niego zdanej matury? Może chcecie w swoim życiu udanych związków, relacji, wspaniałego męża, cudownej żony i pięknych dzieci? Nie wiem czego chcecie od Jezusa? Czego oczekujecie od Niego? Czy On jest w moim życiu kimś tak ważnym, bym potrzebował być w życiu z Nim pojednany?  – pytał kaznodzieja.

Po homilii ksiądz arcybiskup pobłogosławił popiół i dokonał obrzędu posypania głów popiołem, wszystkim zgromadzonym w na liturgii.

Na zakończenie młodzież podziękowała za obecność księdzu arcybiskupowi oraz zapewniła Go, o swojej pamięci modlitewnej w Jego intencji.

Galeria zdjęć