Autor: Archidiecezja Łódzka
Ekumeniczna Szkoła Biblijna w praktyce | Archikatedra Łódzka

Archikatedra łódzka, to pierwsza świątynia miasta Łodzi, którą odwiedzili uczestnicy Ekumenicznej Szkoły Biblijnej. Podczas lutowego zjazdu, zajęcia odbywały się w terenie. W Archikatedrze Łódzkiej o świątyni opowiadał Ryszard Bonisławski, ceniony i lubiany przewodnik po Łodzi.

Pan Ryszard Bonisławski przytoczył wiele ciekawych faktów z historii łódzkiej Katedry. Uczestnicy mieli także okazję odbyć spacer po świątyni wraz z przewodnikiem, a także mogli zadawać pytania.

Uczestnicy Ekumenicznej Szkoły Biblijne odwiedzili także parafię św. Mateusza, należącą do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Następnie udali się do Kościoła Chrześcijan Baptystów, który znajduje się przy ulicy Nawrot 27, a na zakończenie zawitali w gościnne progi Cerkwi Prawosławnej św. Aleksandra Newskiego, gdzie o historii i zwyczajach w Kościele prawosławnym opowiadał proboszcz parafii ks. Eugeniusz Fiedorczuk.

Filmy z wizyt w tych świątyniach będą zamieszczane na stronie Archidiecezji w najbliższych dniach. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony i do włączenia się w sposób wirtualny do pielgrzymowania po chrześcijańskich świątyniach naszego miasta.