Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 2012
O Skrutacja Pisma Świętego w Ekumenicznej Szkole Biblijnej

O skrutacij Pisma Świętego – która jest osobistym czytaniem Pisma Świętego – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś w wykładzie wygłoszonym w ramach Ekumenicznej Szkoły Biblijnej.

Już po raz czwarty w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbyło się spotkanie w ramach Ekumenicznej Szkoły Biblijnej, która jest wspólną inicjatywą Archidiecezji Łódzkiej i Łódzkiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej.

Metropolita łódzki podzielił się swoim doświadczeniem spotkania ze Słowem Bożym i zaapelował, by zapamiętać dwie najważniejsze rzeczy o skrutacji -  skrutacja jest modlitwą, i skrutacja jest czytaniem kontekstowym. Te konteksty są dwa: pierwszym jest cała biblia, a drugim jest moje życie. Mój patron Grzegorz Wieli powiedział kiedyś tak: Słowo Boga rośnie razem z człowiekiem. Dzisiaj to Słowo czytam tak, a jutro będę w zupełnie innym miejscu, a pojutrze, będę kimś innym, a Słowo może we mnie urosnąć. Moje życie i życie Kościoła, w którym jestem, jest kontekstem dla Słowa. – podkreślił łódzki pasterz.

Po części wykładowej była czas na indywidualne spotkanie ze Słowem Bożym i osobistą skrutację Słowa Bożego.

zobacz także: Ekumeniczna Szkoła Biblijna

Wykłady w ramach Ekumenicznej Szkoły Biblijnej odbywają się raz w miesiącu w auli Wyższego Seminarium Duchownego. W wykładach uczestniczy 230 osób należących do Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej i Kościoła Rzymskokatolickiego. Studenci tej wyjątkowej Szkoły pochodzą z Łodzi, ale także z Białegostoku, Krakowa, Poznania i Wrocławia.

Galeria zdjęć