Autor: Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: obecność niesie ze sobą moc

„Chciałbym Państwu życzyć wyczucia, że na najważniejsze ludzkie pytania nie uda się odpowiedzieć piękną wyszukaną teorią, ale trzeba odpowiedzieć swoją obecność”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś podczas spotkania opłatkowego zorganizowanego przez Panią Prezydent, Pana Wojewodę i Pana Marszałka.

W spotkaniu, które miało miejsce w Pałacu Poznańskiego wzięli udział przedstawicie wszystkich Kościołów Chrześcijańskich w Archidiecezji Łódzkiej, przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci, a także posłowie i politycy ziemi łódzkiej. Na początku harcerze przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju, a przedstawiciele poszczególnych urzędów złożyli życzenia. Następnie odbył się koncert „Małego Chóru Wielkich Serc” podczas którego wszyscy mogli włączyć się w śpiew kolęd i pastorałek.

Kolejnym punktem spotkania były życzenia Metropolity Łódzkiego, który w swoim słowie do polityków podkreślił, że najważniejsze jest bycie przy drugim człowieku. „Przy najważniejszych pytaniach przestaje się liczyć to jak potrafimy mówić, a zaczyna się liczyć to, kim jesteśmy. Czasem to, że jesteśmy wystarczy. Czasem nie trzeba nic mówić, bo czasem nie ma co powiedzieć. Obecność niesie ze sobą moc. Życzę Państwu nie tylko żebyście doświadczyli tej mocy, ale także abyście udzielali jej innym, nie przez to co do nich mówicie, ale przez to, że z nimi jesteście”- mówił Ksiądz Arcybiskup.

Po życzeniach Metropolity Łódzkiego uczestnicy wspólnie odmówili modlitwę Ojcze Nasz i indywidualnie składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.