Autor: Antoni Zalewski
Wyświetleń: 5269
Nowe Seminarium w Łodzi -  Seminarium Misyjne Redemptoris Mater
Udostępnij

W dniu dzisiejszym Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś podpisał dekret powołujący nowe Seminarium w Łodzi. W naszej Archidiecezji będzie funkcjonować Międzynarodowe Diecezjalne Seminarium Misyjne dla nowej Ewangelizacji Redemptoris Mater.  

Od 1 października 6 seminarzystów rozpocznie formację do kapłaństwa: trzech Polaków, dwóch Włochów i jeden Hiszpan. Seminarzyści i przyszli kapłani będą bezpośrednio podlegać Metropolicie Łódzkiemu i będą kapłanami Archidiecezji Łódzkiej. Po ukończeniu Seminarium będą pracować w naszej Archidiecezji przez 5 lat, a później będą wysyłani na misje. Seminarium będzie się znajdowało na ul. Bandurskiego 55.

„Dzięki temu Seminarium Diecezja zyskuje nowych kapłanów, a także zyskuje ważny wymiar misyjny. Kościół jest z natury misyjny i ta misyjność w konkrecie potrzebna jest każdemu Kościołowi. Seminarium Redemptoris Mater z natury swojej uświadamia nam, że Kościół ma także potrzeby ogromne poza naszymi Diecezjami i naszym obowiązkiem jest także kształcić, przygotowywać księży, którzy tym potrzebom będą mogli wyjść naprzeciw”- mówi portalowi Archidiecezji Łódzkiej Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Seminarium Redemptoris Mater w Łodzi to druga w Polsce taka placówka kształcąca przyszłych kapłanów. Pierwsze takie seminarium powołane zostało 30 lat temu w Warszawie.

Poniżej publikujemy Dekret, który w dniu dzisiejszym podpisał Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

 

Udostępnij