Już jutro 32. rocznica wizyty Jana Pawła II w Łodzi

Dokładnie w 32. rocznicę przyjazdu Św. Jana Pawła II do Łodzi, 13 czerwca o godz. 10.00, zgromadzimy się przed tablicą pamiątkową znajdującą się na budynku Urzędu Miasta Łodzi, aby oddać hołd naszemu Wielkiemu Rodakowi, który jest także Honorowym Obywatelem Miasta Łodzi. Tego dnia o godz. 12.00 będą sprawowane Msze św. w następujących kościołach: Bazylice Archikatedralnej, Świętej Anny, Najświętszego Imienia Maryi oraz Wniebowstąpienia Pańskiego.

Po Mszach św., przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II przy katedrze i przed tablicami znajdującymi się: na lotnisku im. Władysława Reymonta, przy ulicy Pabianickiej oraz przy ulicy Biskupa Wincentego Tymienieckiego zostaną złożone kwiaty.

Przypomnijmy sobie tamte wydarzenia sprzed 32 - laty, o których opowiada
ksiądz arcybiskup senior Władysław Ziółek – świadek tamtej historycznej łódzkiej wizyty.

A BYŁO TO TAK… – TAJEMNICZY LIST I ŁÓDŹ NA SZLAKU III PAPIESKIEJ PIELGRZYMKI DO POLSKI

A BYŁO TO TAK… –  ŁÓDŹ TO PRAWDZIWY „DOPUST BOŻY”

A BYŁO TO TAK…  – 12 TYS. MĘŻCZYZN MIAŁO CZUWAĆ NAD BEZPIECZEŃSTWEM PAPIEŻA W ŁODZI

IV. A BYŁO TO TAK…  – WIELU DZIĘKOWAŁO ZA TO, ŻE OJCIEC ŚWIĘTY PRZYJECHAŁ DO ŁODZI