Autor: Antoni Zalewski
Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi z Abp. Rysiem | dzień 4

Dziś już ostatni dzień Rekolekcji Wielkopostnych dla Łodzi z Księdzem Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem. Tradycyjnie wierni zgromadzili się w kościele Najświętszego Imienia Jezus o godzinie 18. Mszy Św. przewodniczył i homilię wygłosił Metropolita Łódzki.

Po Mszy Św. Ksiądz Arcybiskup wygłosił naukę rekolekcyjną. „Christus vivit- idziemy za inspiracją Franciszka. Przyglądaliśmy się temu co to znaczy dla każdego osobiście co dla nas oznacza, że Chrystus żyje. Wczoraj medytowaliśmy nad tym, jak doświadczenie żyjącego Pana buduje naszą wspólnotę, że z tego doświadczenia buduje się Kościół. Dziś chciałbym powiedzieć o trzecim wymiarze spotkania ze Zmartwychwstałym Panem, a jest nim misja”- mówił Ksiądz Arcybiskup.