Autor: Antoni Zalewski
Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi z Abp. Rysiem | dzień 3

Msza Św. sprawowaną o godzinie 18:00 w Kościele OO. Jezuitów rozpoczął się trzeci dzień Wielkopostnych Rekolekcji dla łodzi z Księdzem Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem. Metropolita Łódzki przewodniczył Eucharystii podczas której wygłosił homilię.

Po Mszy Św. Ksiądz Arcybiskup wygłosił naukę rekolekcyjną. „Chrystus Żyje- rozważamy tę prawdę idąc za okrzykiem Papieża Franciszka wydanym dopiero co w jego ostatnim tekście do Kościoła w adhortacji po Synodzie Biskupów o młodzieży. Wczoraj mówiliśmy o tym, co oznacza to w naszym osobistym życiu i naszym indywidualnym doświadczeniu wiary. Dziś chciałbym zwrócić uwagę na to, że to jest też doświadczenie z którego rodzi się Kościół”- mówił Metropolita Łódzki.