Abp Ryś podczas nabożeństwa ekumenicznego: Chrystus zadaje nam siebie nawzajem!

- To nie my tworzymy Kościół, to Chrystus Go tworzy! Pociąga każdego z nas do siebie i zadaje nam siebie nawzajem. – zauważył abp Grzegorz Ryś.

Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan w regionie łódzkim to nie tylko miasta takie jak: Łódź, Pabianice, Piotrków Trybunalski czy Zgierz, ale to także położony niedaleko Bełchatowa Zelów, w którym obok Rzymskich Katolików mieszkają także Baptyści, Luteranie oraz Kalwini. To właśnie w Zborze Ewangelicko – Reformowanym (Kalwińskim) odbyło się dziś kolejne nabożeństwo, któremu przewodniczył pastor Tomasz Pieczko – proboszcz parafii, a kazanie wygłosił metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

W czasie zwiastowania słowa arcybiskup łódzki zwrócił uwagę na to, że – Jezus nie stracił swojej mocy, nie stracił swojej siły, nie stracił tej zdolności otwierania ludzi na siebie w Duchu Świętym! Jeśli Jezus był zdolny Piotra z Korneliuszem zgromadzić w jednym Kościele, to naprawdę nie ma takich różnic między nami, które by nie były do przełamania, które by nie byłyby do przekroczenia, żebyśmy się nie mogli nawzajem przyjąć w takim poczuciu, że w życiu każdego z nas Chrystus działa zanim się spotkamy. I to, że działa w życiu każdego z nas czyni nas braćmi i siostrami. Dlatego jesteśmy fundamentalnie jedno, choć owszem między nami są różnice i pewnie nie wiadomo jak długo jeszcze będą! – podkreślił kaznodzieja.

Mówiąc o jedności metropolita łódzki wskazał - zasada jest jedna, otwierajcie się na siebie wzajemnie, aby się przyjąć. Przygarnijcie się, przyjmij tego, którego ci Pan daje! Przyjmij go w takim poczuciu, że Pan działa w jego życiu. To jest to, co nazywamy wymianą duchowych darów. Bóg ma niesłychaną zdolność łączenia! – dodał arcybiskup.

Zelowska parafia słynie w całej Polsce i na świecie z działającego od 1999 roku zespołu muzycznego „Zelowskie Dzwonki”. To właśnie ten zespół swoimi utworami uświetnił dzisiejsze nabożeństwo, a tym samym sprawił wiele radości uczestnikom wieczornej modlitwy ekumenicznej.