Zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego na Dzień Życia Konsekrowanego

Drodzy Siostry i Bracia,

zbliża się Święto Ofiarowania Pańskiego, które w Kościele przeżywamy także jako Dzień Życia Konsekrowanego.
Z tej okazji pragnę zaprosić Każdą i Każdego z Was do naszej Katedry na Mszę św. o godz. 12.00.

Zapraszam wszystkie Siostry Zakonne.
Zapraszam Ojców i Braci ze wszystkich Zakonów i Zgromadzeń.
Zapraszam Dziewice i Wdowy konsekrowane.

Zejdźmy się wszyscy razem - nie tylko po to, by dać świadectwo innym, ale najpierw po to, by zobaczyć pełną miłości Moc i Miłość Ducha Świętego, który udziela naszemu Kościołowi tak wielu charyzmatów, uzdalnia do tylu szczególnych działań i posług. Oddajmy Mu chwałę, i potwierdźmy względem Niego swoją dyspozycyjność i wiarę w Dobrą Nowinę Rad Ewangelicznych.

Zapraszam również wszystkich wiernych: tak księży, jak osoby świeckie. Zapraszam do modlitwy wdzięczności za każdą z osób żyjących konsekracją w naszym partykularnym Kościele - modlitwy wdzięczności za wszystko, co te osoby czynią, a- jeszcze bardziej (!) - za to KIM SĄ - dając na co dzień świadectwo życia najważniejszą RELACJĄ - więzią z Bogiem, która każdy inny wymiar ludzkiego życia konstytuuje i usensownia.

Zapraszam również do modlitwy o powołania do życia konsekrowanego.

Drodzy Siostry i Bracia, przyjdźcie! To naprawdę ważne!

+ Grzegorz Ryś
Arcybiskup Metropolita Łódzki