Autor: Julia Saganiak
Abp Ryś: nasze czyny są niedoskonałe, bo są niepełne

17 listopada Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś sprawował Mszę Świętą w domowej kaplicy. Na początku homilii mówił o niedoskonałych, czyli niepełnych czynach człowieka.

-Czyny są niedoskonałe, bo są niepełne, to znaczy, że są zrobione do jakiegoś momentu, ale nigdy nie na całość. Tak jak w kolejnym Liście: ani gorące ani zimne, tylko letnie- mówił Metropolita Łódzki.

Następnie Ksiądz Arcybiskup przybliżył postać Zacheusza, grzesznika, którego imię oznaczało czysty i sprawiedliwy. Bohater dzisiejszej Ewangelii to człowiek żyjący inaczej, nie w taki sposób, na jaki wskazuje znaczenie jego imienia. Funkcjonował w środowisku, w którym nie potrafił być sobą. Stracił gorliwość, znajdując upodobanie w pieniądzu. Te konteksty dotyczą również nas.  Dziś nieustannie poszukujemy poczucia sensu, by żyć naprawdę.

-Jest wielkie niebezpieczeństwo, że to co robimy będzie niepełne, niedopełnione, byle jakie, nijakie.- mówił kaznodzieja.

Ten stan, w którym jesteśmy sprawia, że Jezus pragnie wejść do naszego domu. Nie przechodzi obok nas obojętnie, nie zostawia nas, ale chce być razem z nami. Tak jak do Zacheusza, Chrystus idzie dziś na spotkanie do nas.

Przed błogosławieństwem Abp Ryś podziękował wszystkim za składane ofiary na rzecz zakupu testów na koronawirusa dla bezdomnych. Po błogosławieństwie została odśpiewana Suplikacja z prośbą o ustanie pandemii na świecie.

W codziennych Eucharystiach z metropolitą łódzkim transmitowanych on-line z kaplicy domu biskupiego można uczestniczyć codziennie o godz. 7:30, a w niedzielę o godzinie 9:30 wchodząc na stronę www.archidiecezja.lodz.pl lub na kanale YouTube Archidiecezja Łódzka.