Autor: Antoni Zalewski
Abp Ryś: Słowo Chrystusowe jest jak miecz, który pokazuje podziały

„Dzisiaj wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II i jego wstawiennictwu chcemy powierzyć wszystkich, którzy cierpieli i cierpią z powodu pandemii”- mówił na początku Mszy Św. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Metropolita Łódzki sprawował Eucharystię w swojej domowej kaplicy. W swojej homilii mówił o tym, że Jezus wnosi ze sobą podział kiedy przychodzi. „To jest podział, który pochodzi z tego ognia, który jest posłany na ziemie. Nie grzech rozdziela ludzi, tylko ogień, którym jest Duch Św. i to ten ogień objawia podziały. Ludzi, którzy zderzają się z tym ogniem jakoś się dzielą. Jedni idą dalej, inni się zatrzymują”- mówił Ksiądz Arcybiskup.

Dalej Abp Ryś podkreślił, że pokój, który przynosi Jezus to nie jest taki święty spokój za wszelką cenę. „Słowo Jezusowe w Duchu Św. jest jak miecz, który pokazuje podziały, tylko, że te podziały się inaczej przeżywa niż te, które wynikają z grzechu. Jeśli różnice między nami pojawiają się, ale właśnie dlatego, że jesteśmy skonfrontowani z ogniem, mieczem Ducha Św. to my inaczej je przeżywamy”- zauważył Metropolita Łódzki i podkreślił, że jeśli konflikt zaistnieje, to trzeba stawić mu czoła i jeśli człowiek w ogniu Ducha Św. przeżywa taki konflikt to szuka jedności, która nie będzie formą jakiegoś kompromisu tylko będzie odnalezieniem jedności na innym poziomie.

W codziennych Eucharystiach z metropolitą łódzkim transmitowanych on-line z kaplicy domu biskupiego można uczestniczyć codziennie o godz. 7:30 wchodząc na stronę www.archidiecezja.lodz.pl lub na kanale YouTube Archidiecezja Łódzka.