Abp Ryś: bycie w jedności z Nim czyni mnie apostołem!

- Najważniejsze w przygotowaniu do misji Jezusowej jest to – kim w procesie przygotowania człowiek się staje, a nie tylko jakie nabędzie umiejętności techniczne. Nabył wszystkie umiejętności no i co z tego, jeśli to wszystko jest w sprzeczności z tym, kim jest! – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś podczas Mszy świętej celebrowanej dziś rano w kaplicy domu biskupiego.

Łódzki pasterz odnosząc się do słów Jezusa wypowiedzianych do apostołów w dzisiejszym fragmencie ewangelii powiedział między innymi. - Kto mnie zobaczył, zobaczył Ojca! - Jak mogę powiedzieć o sobie, jak mogę do siebie odnieść słowo, które wypełniło się na Jezusie? Kim jestem, by takie słowa do siebie odnosić? Ale przeciwieństwem do tego jest karykatura – mówisz o to, czym sam nie jesteś! Ogłaszasz to, czym sam nie chcesz być. Mówisz, ale sam nie czynisz. Może to wszystkich dookoła zmienia ale ciebie nie rusza! – zauważył kaznodzieja.

- Ostatecznie, to kim jestem, a to się bardzo liczy w przekazie ewangelii – tak naprawdę chodzi o to – kim jestem w komunii z Bogiem, w komunii z Jezusem. Nie sam ze siebie, ale w komunii z Nim. Bycie w jedności z Nim, tak naprawdę czyni mnie apostołem, takim, który może powiedzieć do ludzi - kto mnie widzi, widzi ojca, widzi Jezusa.  Wtedy te wszystkie paradoksy się kończą, jak 30 - letni celibatariusz może pokazać sobą ojcostwo Boga. – podkreślił kaznodzieja.

Pod koniec liturgii ksiądz arcybiskup zaprosił do udziału we wspólnej modlitwie o beatyfikację Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, która odbędzie się jutro u jej grobu w kościele parafialnym w Parznie. Transmisja z Mszy świętej o godz. 9:00 będzie dostępna na stronie www.archidiecezja.lodz.pl, kanale YouTube ArchidiecezjaŁódzka oraz w TVP3Łódź.