Autor: Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: Pan Jezus chciał Kościoła, który jest Królestwem Boga

„Pan Jezus chciał Kościoła, który jest Królestwem Boga. Pan Jezus chciał takiej ludzkiej wspólnoty, która jest objawieniem królowania Boga”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Msza Św. była sprawowana w domowej kaplicy Księdza Arcybiskupa. We wstępie Abp Ryś powiedział, że „dziękujemy dziś Panu Bogu za to, że tak się objawia na przestrzeni wieków, pokazując swoją twarz Ojca bogatego w Miłosierdzie.”

W swojej homilii Metropolita Łódzki mówił za słowami św. Faustyny, że „Pan Jezus powiedział jej na rok przed śmiercią, że Jezus nie przyzna się do Kościoła- Oblubienicy z której nie tryska zdrój Miłosierdzia Jezusowego. Mówimy łatwo o tym, że z serca Jezusa tryska zdrój Miłosierdzia, ale Jezus mówi, że taki ma też być Kościół i ma tryskać zdrojem Miłosierdzia, ale Jezusowego. Zdajemy sobie sprawę, że miłosierdzie Boże, a ludzkie to dwie różne rzeczywistości.”

Przed błogosławieństwem Arcybiskup zapewnił, że mimo pewnego złagodzenia przepisów co do ilości wiernych w kościołach Msze Św. z kaplicy będą wciąż transmitowane. „W Katedrze na Mszy św. może być od jutra do 100 osób, ale są takie parafie, gdzie tych osób będzie mogło być 20. Dokąd dostęp do Eucharystii będzie utrudniony, dotąd będą transmisje.”