Łódzkie Kościoły Stacyjne 2020 #15 - Kościół św. Jana Ewangelisty

- Jestem dzierżawcą dobrodziejstw otrzymanych od Boga: zdrowie, wiara, powołanie, wszelkie łaski, których nam Pan Bóg udziela  - to piękne dary. Jak te dary wykorzystujemy w naszym życiu? Czy dzięki nim wznosi się piękny gmach naszego życia na fundamencie kamienia węgielnego, który jest Chrystus? – pytał biskup Ireneusz Pękalski.

Piątkowym Kościołem Stacyjnym - w drugim tygodniu Wielkiego Postu - była świątynia pw. św. Jana Ewangelisty na łódzkim Janowie. Tam liturgii stacyjnej przewodniczył ksiądz biskup Ireneusz Pękalski – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

W homilii odwołując się do przypowieści o robotnikach w winnicy powiedział: Winnica symbolizuje na pierwszym miejscu Naród Wybrany. Jest to winnica niewdzięczna o tak orzumienj winnicy mówi prorok Izajasz. Przypowieść o dzierżawcach w winnicy znajduje również swoje echo jeszcze w innych wypowiedziach Jezusa – także u św. Mateusza, kiedy mówi o przewrotnych rolnikach, lub kiedy porównuje siebie do winnego krzewu, a wszystkich innych,  którzy należą do Niego – do winnych latorośli. – podkreślił kaznodzieja.

Jutro ostatnia stacja w drugim tygodniu Wielkiego Postu, gdzie Kościołem Stacyjnym będzie świątynia pw. św. Jana XXIII.