Autor: Archidiecezja Łódzka
Łódzkie Kościoły Stacyjne 2020 #14- kościół MB Jasnogórskiej

Parafia Matki Bożej Jasnogórskie na Widzewie to kolejny Wielkopostny Kościół Stacyjny naszego miasta do którego w Wielkim Poście pielgrzs6ymują wierni. Mszy św. przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek.

W swojej homilii Ksiądz Arcybiskup podkreślał, odnosząc się do Ewangelii w której mowa była o bogaczu i Łazarzu, że „Chrystus poucza nas w przypowieści o konieczności dostrzegania Boga już tu na ziemi, a w konsekwencji o nie odwracaniu się od drugiego człowieka. Brama pałacu bogacza jest aluzją do bramy śmierci przez którą przechodzą obaj bohaterowie dzisiejszej przypowieści. Jakże odmienny jest ich los. To także aluzja do bram Królestwa Bożego, które otwierają się przed nami już za naszego życia ziemskiego. Bramy Królestwo to bramy mojego domu, szkoły, pracy, biura, uczelni. Czy nie przechodzę obojętnie obok nich zapatrzony w swoje życie?”

Przed błogosławieństwem wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia i  odśpiewali Suplikację.