Archidiecezja Łódzka
„Tworzycie niezwykłą wspólnotę” | 25 lat zespołu „Deus Meus”
00:33 | 01.12.2019 | Wyświetleń: 450 | Autor: Antoni Zalewski

W sobotni wieczór, w przeddzień rozpoczynającego się Adwentu, w świątyni Najświętszego Imienia Jezus rozbrzmiewały dźwięki pieśni uwielbieniowych. Okazją do tak wyjątkowej modlitwy uwielbieniowej i dziękczynnej było 25 lecie istnienia zespołu „Deus Meus”.

Ten wieczór był także okazją do zbiórki pieniędzy  na rzecz budowy „Mostu do Nieba”- pierwszego na Litwie hospicjum dla dzieci, budowanego przez s. Michaelę Rak.

Na zakończenie koncertu głos zabrał Metropolita Łódzki, Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś. „Najpiękniejsze w muzyce „Deus Meus” jest to, że widać za nią twarz Pana Boga. Dlatego ta muzyka jest taka piękna i dlatego chce się nam ją śpiewać, bo my widzimy w tej muzyce twarz Boga. Gdyby w niej nie było Jego twarzy to ona by nie była taka ładna. Widać twarz Boga, ale widać też twarze wielu ludzi. Jak dzisiaj z wami śpiewałem to myślałem o tych wszystkich ludziach z którymi modliłem się waszymi tekstami i waszą muzyką. To idzie w setki tysięcy. Tworzycie przez to niezwykła wspólnotę, której nawet nie znacie. Nie możecie być wszędzie tam gdzie ludzie śpiewają wasze modlitwy. Można powiedzieć, że straciliście władzę nad tym co śpiewacie. Rośnie ta wspólnota niesłychanie i to jest piękne”- mówił Ksiądz Arcybiskup.

„Ten zespół przeżywał niedawno kryzys, ale Pan Bóg potwierdza nam rożnymi znakami, że powinniśmy trwać. Dlatego mamy dzisiejszego wieczoru niespodziankę: dwa nowe utwory. Dziś będzie ich premiera”- mówił Marcin Pospieszalski.

„Deus Meus” to zespół, którego początki sięgają 1994 roku. Jest to jeden z pierwszych profesjonalnych zespołów, który tworzy scenę muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Od początku swojego istnienia współpracuje m.in. z Marcinem Pospieszalskim czy Mietkiem Szcześniakiem. Na swoim koncie zespół ma dziewięć płyt, w tym pięć z muzyką uwielbienia w tym kultowe już „Hej Jezu” czy „Mój Jezus”, „Chwała Barankowi”, „Jahwe” czy najnowsza, wydana w 2012 roku „Wniebowianki”.