Archidiecezja Łódzka
Brat Marek i arcybiskup Grzegorz o fenomenie TAZIE
00:01 | 14.12.2019 | Wyświetleń: 699 | Autor: ks. Paweł Kłys

Dziś wieczorem w domu Wspólnoty Chemin Neuf w Łodzi odbyło się spotkanie z bratem Markiem z Taize i księdzem arcybiskupem Grzegorzem Rysiem. Blisko półtoragodzinna rozmowa została poprzedzona modlitwą kanonami i adoracją Krzyża, która miała miejsce w kaplicy Wspólnoty.

Wieczorne spotkanie odbyło się w związku z promocją książki Piotra Żyłki, która nosi tytuł: „Bóg. Cisza. Prostota.” Książka jest opowieścią o fenomenie Taize i osobistą rozmową z bratem Markiem, z którym spotkanie stało się przełomem w życiu wielu ludzi. To także historia wielkiej miłości do Boga. Czułości i gościnności. Nadziei i szansie dla każdego z nas, by w czasach nieustannego zagonienia, kryzysu wiary i wartości, znaleźć pokój serca i zmienić swoje życie.

W czasie rozmowy – animowanej przez autora książki – zostały poruszone tematy związane z dzisiejszą rocznicą wprowadzenia Stanu Wojennego ale także osobistymi doświadczeniami ekumenicznej wspólnoty Taize jak i historią życia brata Marka.

Fenomen Taize zadziwiał i dziś zadziwia wielu ludzi w różnym wieku – o czym świadczy obecność na spotkaniu młodych i starszych, świeckich i duchownych, którzy byli lub dopiero planują wybrać się do Taize. Wszystkich łączy jedno chęć spotkania z Bogiem ponad podziałami – by pokazać, że jedność jest możliwa.