Archidiecezja Łódzka
Czym mogę służyć? | Dzień jedności Liturgicznej Służby Ołtarza 2019
13:32 | 23.11.2019 | Wyświetleń: 1059 | Autor: Archidiecezja Łódzka

W sobotę, poprzedzającą uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w bazylice archikatedralnej zgromadziła się Liturgiczna Służba Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej. Ceremoniarze, lektorzy, ministranci, kandydaci, przybyli aby wspólnie spotkać się i modlić o wytrwałość w służbie przy ołtarzu Pańskim. Mszy św. przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.]

„Macie w sobie bardzo wiele z życia które otrzymaliście od swoich rodziców. Czy możecie wskazać w swoim życiu coś co otrzymaliście od Pana Boga? Co w waszym życiu zaistniało tylko dlatego, że Pan Bóg wam to dał? Na czym polega życie Boże? W jaki sposób żyje Bóg? Kim jest Bóg?”- pytał w swojej homilii Metropolita Łódzki.

„Odpowiedź którą znamy z Pisma Świętego jest tylko jedna. Bóg jest miłością”- mówił dalej Abp Ryś.

„Dzisiejsza Ewangelia (Łk 20, 27-40) pyta nas czy potrafimy kochać, czy odnajdujemy w sobie zdolność do miłości? O tyle o ile ją w sobie odnajdujemy to już jest w nas życie wieczne. Życie wieczne nie zaczyna się po śmierci”- dodał Ksiądz Arcybiskup.

Po Mszy Św. był czas na uczestnictwo w programie powołaniowy, który przygotowali klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.